Szanowny Pacjencie,

W związku ze zwiększoną ilością zachorowań na COVID-19 – chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie, w tym również w Polsce, mając na uwadze ochronę zdrowia wszystkich Pacjentów i Pracowników naszej Poradni, przekazujemy główne informacje nt. postępowania w przypadku choroby, podejrzenia choroby lub ryzyka wystąpienia choroby wg poszczególnych kategorii pacjentów[2]. oraz przyjęć Pacjentów w FONETIKA w okresie pandemii.

Jeśli: 

1) w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Pan/ Pani / dziecko miało dodatni wynik testu genetycznego lub antygenowego w kierunku wirusa SARS-Cov-2,

2) w okresie ostatnich 14 dni Pan/ Pani/ dziecko miało kontakt lub mieszka z osobą, która uzyskała dodatni wynik testu genetycznego lub antygenowego  w kierunku wirusa SARS-Cov-2 lub mieszka z osobą, która miała w tym okresie objawy COVID-19 (wymienione w punkcie 3),

3) w ciągu ostatnich 14 dni u Pana/ Pani /dziecka występują/ występowały poniższe objawy:

 • podwyższona temperatura lub gorączka powyżej 380C,
 • nowy, utrzymujący się kaszel lub nasilenie kaszlu przewlekłego z powodu rozpoznanej choroby przewlekłej,
 • utrata węchu lub poczucia smaku,

4) w ciągu ostatnich 14 dni Pan/ Pani/ dziecko przebywało i wróciło z zagranicy (kraje objęte strefą czerwoną),

prosimy są o kontakt z naszą Recepcją, w celu ustalenia czy Państwa wizyta może się odbyć w planowanym terminie czy konieczne jest jej przesunięcie. 

Jeśli macie Państwo podejrzenie zarażeniem COVID-19 prosimy o niezwłoczny kontakt z infolinią NFZ dotyczącą zachorowań lub podejrzenia zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2:  800 190 590.


OBECNE ZASADY PRZYJĘĆ PACJENTÓW W CENTRUM FONETIKA
 1. Każdy przyjmowany Pacjent, aby móc zostać przyjętym na wizytę, musi przebywać w maseczce zasłaniającej usta i nos. W przypadku dzieci powyżej 4 roku życia prosimy również o przebywanie dziecka w maseczce w chwili przyjęcia na wizytę.
  Ze względu na różny charakter prowadzonych wizyt w przypadku dzieci, o konieczności pozostawania dziecka w maseczce podczas wizyty, zdecyduje specjalista prowadzący wizytę wraz z rodzicem. 
 2. Każdy przyjmowany Pacjent wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia swojego/ dziecka / domowników.
 3. Pacjent przed wejściem na wizytę ma wykonywany pomiar temperatury.
 4. Pacjent przed wejściem na wizytę ma obowiązek dokładnej dezynfekcji rąk.
 5. Pacjenci z objawami infekcji, proszeni są o przełożenie wizyty w innym terminie.
 6. Pacjenci z objawami alergii proszeni są o poinformowanie o występującej alergii podczas rejestracji. 

Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress