woman-690118_1280Systemy CROS i BICROS przeznaczone są dla osób z jednostronną głuchotą, przy zachowanej normie słuchu w uchu przeciwnym (cros) lub niedosłuchu w uchu przeciwnym (bicros). Kiedy aparat słuchowy na uchu niesłyszącym nie daje  poprawy, warto pomyśleć o tym nowoczesnym i sprawdzonym rozwiązaniu.

Na czym polega aparatowanie systemem CROS ?

Na uchu niesłyszących umieszczany jest nadajnik (w obudowie aparatu słuchowego), a na uchu słyszącym aparat słuchowy na otwartej nasadce lub wkładce indywidualnej. Nadajnik przesyła dźwięki ze strony ucha głuchego do aparatu słuchowego po stronie ucha dobrze słyszącego, umożliwiając w ten sposób odbiór dźwięków z obydwu stron.

Na czym polega aparatowanie systemem BICROS ?

Podobnie jak w systemie CROS na uchu niesłyszącym umieszczany jest nadajnik (w obudowie aparatu słuchowego), a na uchu przeciwnym, z niedosłuchem, aparat słuchowy, który ustawiony jest stosownie do audiogramu. Nadajnik przesyła dźwięki ze strony ucha głuchego do aparatu słuchowego po stronie przeciwnego, umożliwiając w ten sposób odbiór dźwięków z obydwu stron.

UWAGA! Jeśli stwierdzono u Ciebie jednostronną głuchotę zgłoś się na konsultację i popraw jakość swojego słyszenia. 

Opracowała: Aleksandra Stojak
Na stronie wykorzystano film firmy Widex

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress