FONETIKA Centrum Protezowania i Rehabilitacji Słuchu współpracuje z wieloma instytucjami, placówkami i producentami, realizując tym samym swoje główne hasło “indywidualna pomoc dla każdego”. Dzięki współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin zapewniamy najlepszą opiekę i realizujemy indywidualne potrzeby każdego pacjenta.

.

WSPÓŁPRACA I PARTNERZY

.bernafon-transpBernafon
Od wprowadzenia w 1946 roku na rynek pierwszego aparatu słuchowego, Bernafon jest wiodącym producentem zaawansowanych urządzeń do korekcji niedosłuchów. Dzięki szwajcarskiej myśli inżynieryjnej, firma Bernafon wprowadziła m.in. pierwszy na świecie całkowicie aparat słuchowy programowalny cyfrowo. Nasze centrum badawczo-rozwojowe znajduje się w Bernie, stolicy Szwajcarii. Zatrudniamy w nim wielu, najwyżej klasy specjalistów z różnych dziedzin nauki.


11196353_720041061451441_3350252348993365108_nInstytut Edukacji Logopedycznej

Nasza firma zajmuje się szeroko rozumianą edukacją logopedyczną. Organizujemy specjalistyczne szkolenia, które wzbogacą warsztat pracy logopedów, pedagogów, psychologów oraz innych zainteresowanych osób o nowe umiejętności przydatne w czuwaniu nad prawidłowym rozwojem mowy. Celem szkoleń jest również wyposażenie uczestników w umiejętności, które będą mogli wykorzystać, prowadząc terapie: logopedyczną, pedagogiczną czy psychologiczną. Szkolenia organizujemy za terenie całej Polski.

Ponadto specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń z emisji głosu (logopedia artystyczna) skierowanych do osób, które pracują głosem (np. nauczyciele, menedżerowie, wykładowcy, handlowcy, rzecznicy prasowi, dziennikarze, politycy). Organizujemy również szkolenia Rad Pedagogicznych szkół i placówek edukacyjno-wychowawczych.
W ramach działalności Instytutu Edukacji Logopedycznej funkcjonuje Gabinet Logopedyczny, w którym prowadzimy profilaktykę logopedyczną, terapię dzieci i dorosłych oraz ćwiczenia z zakresu logopedii artystycznej. Prowadzimy także zajęcia z zakresu logorytmiki, nauki języka migowego dla grup przedszkolnych.
Stale rozwijamy się i poszerzamy naszą ofertę edukacyjną – nawiązaliśmy współpracę z psychologiem dziecięcym oraz pedagogiem. Dążymy do stworzenia centrum holistycznej terapii logopedycznej oraz ośrodka doskonalenia dla nauczycieli i logopedów.


Jestem   absolwentką   Akademii   Wychowania   Fizycznego   we   Wrocławiu,   obecnie   doktorantką   Akademii   Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoje   doświadczenie   w   pracy   z   najmłodszymi   zdobywałam   w   warszawskich   szpitalach   dziecięcych,   przedszkolach integracyjnych, a także na wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych, gdzie pracowałam głównie z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem oraz wadami genetycznymi.
Każdy    sukces    małego    pacjenta    jest    zarówno    moim    sukcesem,    który    daje    mi    ogromną    radość    i    satysfakcję, szczególnie   gdy   powoduje   uśmiech   na   twarzy   dzieci   i   opiekunów.   Staram   się,   by   każda   terapia   była   owocna   pod względem efektów, ale też była frajdą dla malucha. W procesie terapii bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami.
Aktualnie pracuję z niemowlętami w poradni rehabilitacyjnej oraz oddziale patologii noworodka i niemowlęcia w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Pracuję również w Przedszkolu i Szkole “Słoneczna Polana” w Kobyłce oraz Centrum Terapii Saska w Warszawie, gdzie prowadzę terapię NDT-Bobath oraz terapię Integracji Sensorycznej. Od   początku   szczególną   uwagę   zwracam   na   poszerzenie   wiedzy   z   zakresu   pediatrii   i   neurorehabilitacji,   którą   dziś wykorzystuję   i   doskonalę   nie   tylko   w   pracy   z   pacjentem,   ale   też   odbywając   szkolenia   oraz   biorąc   udział   w   licznych konferencjach naukowych z zakresu fizjoterapii.

LABORATORIUM MOWY Agnieszka Borowiec 

W LABORATORIUM MOWY POMAGAMY ODZYSKAĆ ORAZ PIELĘGNOWAĆ DAR MOWY

Terapia mowy staje się ścieżką, na której można odzyskać wszystkie dary płynące z tej niezwykłej umiejętności. A logopeda jest przewodnikiem w tej wędrówce.
W swym podejściu do terapii mowy prezentujemy podejście holistyczne. Bazując na procesach psycholingwistycznych, ukazujących w jaki sposób nasz mózg i umysł radzą sobie z tworzeniem mowy, opieramy terapię na fizjologii oddechu i fizjologicznych czynnościach mięśniowych zaangażowanych w proces tworzenia głosu i mowy. Funkcje te stanowią podstawę  diagnozy oraz planu terapii. Takie szerokie spojrzenie gwarantuje znalezienie przyczyny powstałych zaburzeń i prawidłowe zaplanowanie terapii aby eliminowała ona przyczyny a nie skutki tych zaburzeń.

Zapraszamy do kontaktu:

telefonicznego: 501 504 959 (Warszawa)
mailowego: kontakt@laboratoriummowy.com


logopelogLogopedzi Logopedom

Platforma internetowa poświęcona tematyce logopedii. Stanowi bazę wiedzy logopedycznej i miejsce wymiany doświadczeń logopedów, psychologów, rodziców, osób zainteresowanych. Strona ma za zadanie ułatwić dostęp do narzędzi diagnostycznych, ćwiczeń wykorzystywanych w terapii wad i zaburzeń mowy tak, aby praca stawała się łatwiejsza, efektywniejsza i dawała jeszcze więcej satysfakcji.
Na stronie będą publikowane szkolenia, bieżące konferencje i kursy kwalifikacyjne z dziedziny logopedii oraz recenzje książek, czasopism, pomocy logopedycznych.
Jest to również miejsce spotkań rodziców dzieci, będących pod opieką logopedów. Jako specjaliści chętnie odpowiemy na nurtujące Państwa pytania.


oticon_logo_warszawa_krakowOticon projektuje i wytwarza rozwiązania dla dorosłych oraz urządzenia dedykowane dzieciom, a Oticon Medical produkuje systemy implantów słuchowych zakotwiczonych w kości.
Staliśmy się firmą nowatorskich rozwiązań, ponieważ stawiamy ludzi na pierwszym miejscu. Stale dążymy do zdobycia nowej wiedzy, gdyż chcemy wciąż się uczyć i znajdować nowe sposoby, dzięki czamu możemy tworzyć lepsze rozwiązania i jako pierwsi wprowadzać na rynek nowatorskie pomysły.

By wyjść naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku, określiliśmy cztery obszary, w których połączymy naszą pasję, doświadczenie i zaangażowanie – obszary, na których będziemy inwestować wysiłki i zasoby: audiologii, technologii, dopasowania i doradztwa oraz wsparcia biznesu. W ten sposób nadal będziemy dawać przykład i dostarczać najbardziej innowacyjne rozwiązania w protetyce słuchu.


logo_otolaryngolodzy24 30%OTOLARYNGOLODZY24 to sprofilowana warszawska placówka, świadcząca usługi medyczne z zakresu laryngologii, audiologii i foniatrii, pulmonologii, logopedii. Stawiamy na rozwiązanie problemu zdrowotnego pacjenta wykonując nowoczesną diagnostykę, a następnie proponując leczenie zachowawcze lub zabiegowe wielu schorzeń laryngologicznych, audiologicznych i foniatrycznych. Zajmujemy się pacjentami dorosłymi oraz dziećmi. Laryngologia dziecięca jest naszą kluczową kompetencją i w tej dziedzinie posiadamy atrakcyjną ofertę skierowaną do rodziców. W naszej placówce na etapie rejestracji pacjent kierowany jest do specjalisty (laryngolog, laryngolog dziecięcy, audiolog, czy foniatra), którego doświadczenie zawodowe daje największą gwarancję na skuteczną pomoc w rozwiązaniu zgłaszanego problemu zdrowotnego.


phonak-logoPhonak Polska

Nasze aparaty słuchowe – działające na wydajnym systemie operacyjnym – nie tylko zapewniają niezrównane rozumienie mowy i komfort, ale także pasują do Twojego indywidualnego stylu i preferencji. Celem firmy Phonak jest poprawa jakości życia osób z utratą słuchu. Phonak to innowacje w dziedzinie akustyki słuchu. Z naszymi kreatywnymi rozwiązaniami, staramy się pokonać ograniczenia technologiczne, tak by wszyscy mogli słyszeć, rozumieć i w pełni cieszyć się życiem pełnym dźwięków. Wszystkie nasze wysiłki koncentrują się na ludziach. W ścisłej współpracy z ekspertami w dziedzinie słyszenia, chcemy dać naszym pacjentom pewność, że mogą wieść aktywny tryb życia. Produkujemy nowoczesne, uniwersalne produkty, które pozwalają na życie bez ograniczeń.

Miarą naszego sukcesu jest pozytywny wpływ tworzonych przez nas technologii na możliwość komunikowania się i odbierania pełnego bogactwa różnorodnych pejzaży dźwiękowych. To główne źródło naszej inspiracji i motywacji. To nasza pasja.


pobrane (3)ReSound proponuje innowacyjne rozwiązania, które łączą w sobie oryginalne pomysły, niepowtarzalny wygląd oraz sprawdzone technologie. Wszystkie nasze produkty opierają się na rozległej wiedzy audiologicznej i doskonałym rozumieniu potrzeb użytkowników.
ReSound ciągle stara się ulepszać i udoskonalać swoje rozwiązania, żeby pomóc swoim Pacjentom na nowo odkryć możliwość słyszenia oraz barwnego, aktywnego i pełnego radości życia.

Firma ReSound, z siedzibą w Ballerup w Danii, jest częścią GN ReSound Group, jednego z największych producentów aparatów słuchowych i sprzętu do diagnostyki audiologicznej.
Produkty ReSound są znane i dystrybuowane w ponad 80 krajach na całym świecie. Centra technologiczne, gdzie badacze i naukowcy poszukują optymalnych sposobów wykorzystania technologii, znajdują się na całym świecie.


pobrane (1)Sivantos the Hearing Company

Od ponad 130 lat pomagamy osobom niedosłyszącym. Naszym celem jest tworzenie coraz lepszych produktów, aby jeszcze lepiej pomagać pacjentom z uszkodzeniami słuchu.

Spełniamy potrzeby pacjentów służąc wieloletnim doświadczeniem i naszą pasją do tworzenia innowacyjnych produktów.
W naszej ofercie znajdują się wielokrotnie nagradzane aparaty słuchowe i akcesoria – począwszy od wodoszczelnych aparatów słuchowych, przez binauralne systemy słyszenia, aż do akcesoriów łączących je bezprzewodowo z zewnętrznymi źródłami dźwięku. Wiele naszych produktów to rozwiązania pierwsze na świecie. Do naszych marek należą: Signia, Siemens, Audio Service oraz Rexton. Zaawansowane oprogramowanie, aplikacje na smartfony, czy urządzenia diagnostyczne są nieodłącznym elementem naszej szerokiej oferty produktowej.


staminaCentrum Terapeutyczne Stamina

Od 5 lat obserwujemy, jak wygląda codzienne życie Rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, tymi małymi i tymi, które potrafią całkowicie zmienić poukładane, spokojne dotąd życie. Samo przyjście na świat dziecka już przewraca nam wszystko do góry nogami, a jeśli dziecko oprócz naszej opieki i miłości potrzebuje jeszcze czegoś więcej, zaczyna się walka o jak najlepszy rozwój i przyszłość.
Wiemy, co to znaczy ciągłe poszukiwanie, sprawdzanie, próbowanie, jeżdżenie od gabinetu do gabinetu, od specjalisty do specjalisty. Wiemy również drogi Rodzicu, że w tym wszystkim zapominasz zupełnie o sobie, o swoim zdrowiu i swojej psychice.
Właśnie na bazie tych doświadczeń powstało w Gliwicach Centrum Terapeutyczne STAMINA. To przyjazne i profesjonalne miejsce stworzone dla wszystkich, którzy potrzebują diagnozy, terapii i wsparcia.
Stawiamy na ścisłą współpracę i komunikację między sobą, która zapewnia kompleksową diagnozę i odpowiednio dobraną, indywidualnie dla każdego dziecka terapię. Jesteśmy otwarci na nowe kierunki, metody terapeutyczne. Dbamy o swój rozwój, aby móc oferować Wam najlepszą pomoc. Ważne są dla nas również Wasze sugestie i potrzeby.
To, co wyróżnia nas od innych ośrodków terapeutycznych, to połączenie spojrzenia Rodzica poszukującego jak najlepszych metod terapii dla swojego dziecka z zapałem grupy, chcących ze sobą współpracować specjalistów i terapeutów.
STAMINA z angielskiego znaczy „WYTRWAŁOŚĆ” i tak my będziemy wytrwale dążyć, aby pomagać Wam Rodzicom w pokonywaniu trudności związanych z wyzwaniami postawionymi przed Waszymi dziećmi. Chcemy, aby STAMINA była dla Was nie tylko miejscem terapii, ale przede wszystkim miejscem, w którym przekonacie się, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.


pobrane (2)Firma Starkey Hearing Technologies to coś więcej niż tylko producent aparatów słuchowych. Nasza działalność polega na łączeniu ludzi i zmienianiu ich życia na lepsze. Wierzymy, że zdolność słyszenia otaczającego nas świata i ludzi jest równie ważna jak oddychanie.
Jako światowy lider w produkcji i dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań słuchowych, naszym głównym celem jest zbliżanie ludzi. Sprawiamy, że ich życie staje się bogatsze i pełniejsze, a wszystko to dzięki umożliwieniu im osiągnięcia pełnego potencjału w życiu.
W 1967, William F. Austin zakładając naszą firmę wychodził z prostego założenia: „Sami nie jesteśmy w stanie zrobić wiele. Razem możemy zmienić świat.” Żyjemy tą wizją każdego dnia, dlatego też część dochodu ze sprzedaży aparatów Starkey Hearing Technologies zasila fundację Starkey. Dzięki temu pomagamy wielu ludziom na całym świecie będącym w potrzebie, niosąc im dar słyszenia. Do dnia dzisiejszego rozdaliśmy ponad 1 milion aparatów słuchowych.


uniquecenter_plCentrum Terapeutyczne Uni­qu­eCen­ter zostało stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach dzieci i dorosłych z wyzwaniami.
Uni­qu­eCen­ter zo­sta­ło za­ło­żo­ne w 2009 ro­ku przez Pio­tra Haw­ry­luk. Pra­cu­jąc od po­nad dzie­się­ciu lat z do­ro­sły­mi i dzieć­mi z róż­ny­mi wy­zwa­nia­mi, Piotr po­szu­ki­wał spo­so­bu ca­ło­ścio­we­go po­dej­ścia do pa­cjen­ta. Co­dzien­na pra­ca i ogrom­ne do­świad­cze­nie po­zwo­li­ły mu na stwo­rze­nie wy­jąt­ko­we­go mo­de­lu te­ra­peu­tycz­ne­go, łą­czą­ce­go w so­bie róż­ne fi­lo­zo­fie i spo­so­by re­ha­bi­li­ta­cji.

Od­no­to­wu­jąc cią­głą po­pra­wę sta­nu zdro­wia na­szych pod­opiecz­nych, je­ste­śmy prze­ko­na­ni, iż suk­ce­sy ja­kie osią­ga­my po­le­ga­ją na od­po­wied­nim do­bo­rze tech­nik z sze­ro­kie­go spek­trum me­tod od­po­wia­da­ją­cych in­dy­wi­du­al­nym po­trze­bom pa­cjen­ta.


Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu USŁYSZEĆ ŚWIAT

.
Jesteśmy organizacją non profit o statusie organizacji pożytku publicznego.

Członkami naszego Stowarzyszenia są rodzice dzieci z uszkodzonym narządem słuchu oraz specjaliści, którzy z racji wykonywanego zawodu m.in. logopedzi, psycholodzy, pedagodzy, surdologopedzi, surdopedagodzy pragną zwiększyć szanse życiowe dzieci i młodzieży z wadą słuchu, a także ludzie życzliwi naszym podopiecznym.

Nasza działalność skierowana jest na wspomaganie szeroko pojętej rehabilitacji głuchoty.

Służymy pomocą samym dzieciom i młodzieży w sprawach związanych z problemem niedosłuchu oraz osobom zajmującym się tą problematyką, czyli rodzinom, opiekunom przedszkolnym, nauczycielom, specjalistom.

Organizujemy:

  • turnusy rehabilitacyjne, podczas których dzieci uczestniczą w bardzo aktywnej i zindywidualizowanej rehabilitacji,
  • integracyjne  imprezy okolicznościowe dla dzieci,
  • szkolenia dla ich rodziców, w tym szczególną opieką otaczamy rodziców głuchych,
  • szkolenia dla osób zawodowo zajmujących się naszymi podopiecznymi

Współpracujemy z wieloma innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z urzędami odpowiedzialnymi za opiekę nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Nieustannie rozszerzamy naszą działalność, ponieważ widzimy duże potrzeby w zakresie niesienia pomocy dzieciom z uszkodzonym narządem słuchu na wielu płaszczyznach ich życia.

Nasze Stowarzyszenie powstało formalnie 4 kwietnia 2000 roku na bazie Rady Rodziców działającej od 1998 roku przy Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Głuchych w Warszawie. Głównym celem Stowarzyszenia jest rozszerzenie form wielospecjalistycznej terapii dzieci niesłyszących i niedosłyszących przy kurczących się możliwościach placówek rehabilitacyjnych . Jest ono również odpowiedzią na stan zagrożenia dla rehabilitacji tych dzieci spowodowany niestabilną sytuacją poradni na terenie całego kraju (reforma służby zdrowia).


Widex_logoWidex

Ubytek słuchu jest problemem złożonym. Każdy przypadek jest inny, a każde rozwiązanie unikatowe. W firmie Widex staramy się łączyć wieloletnie doświadczenia z naturalną ciekawością w znajdowaniu rozwiązań dla indywidualnych przypadków. Nasza bezkompromisowa innowacyjność pozwoliła na wprowadzenie na rynek pierwszego w pełni cyfrowego aparatu wewnątrzusznego, jak i opracowanie naszej rewolucyjnej technologii komunikacji bezprzewodowej.
Ale aparaty słuchowe to nie tylko drzemiąca w środku technologia. Aparaty powinny być także komfortowe, łatwe w użytkowaniu i miłe dla oka. To wszystko razem daje doskonałe, bliskie naturalnemu wrażenia słuchowe zamknięte w designerskiej obudowie.
Naszym mottem jest także to, że wszystko można zrobić jeszcze lepiej. Całkowicie neutralna pod względem emisji CO2 siedziba główna firmy Widex w Danii jest ucieleśnieniem tych przekonań. W naszych poszukiwaniach unikatowych i jednoznacznie dobrych rozwiązań dla złożonych problemów osób niedosłyszących dążymy by dać im takie same możliwości komunikowania się z otoczeniem jakimi cieszą się osoby słyszące prawidłowo.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress