O programie


bank

INFORMACJE O PROGRAMIE

Z badań Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynika, że w Polsce ok. 600 dzieci rocznie rodzi się z wadą słuchu. Światowe dane epidemiologiczne wykazują, że 2-3 na 1000 dzieci rocznie rodzi się z głęboką wadą słuchu, a u kolejnych można podejrzewać wystąpienie uszkodzenia średniego stopnia lub jednostronny niedosłuch.

Wszystkie te dzieci potrzebują aparatów słuchowych i wymagają specjalistycznej rehabilitacji, która wspomoże rozwój komunikacji werbalnej oraz zapewni prawidłowy rozwój poznawczy i społeczny.
W odpowiedzi na te potrzeby Fonetika – Centrum Protezowania i Rehabilitacji Słuchu rozpoczęła realizację specjalnego projektu pod nazwą Fonetika – Dziecięcy Bank Aparatów Słuchowych, który oferuje kompleksową, wieloetapową pomoc dzieciom niesłyszącym z rodzin o utrudnionej sytuacji społecznej bądź ekonomicznej.

Zakłada on objęcie opieką dzieci z wadą słuchu w wieku 0–2 lat. Zadaniem Fonetika – Dziecięcy Bank Aparatów Słuchowych jest zaopatrzenie najmłodszych dzieci w aparaty słuchowe od momentu stwierdzenia u nich wady słuchu. Chcemy także trwale podnosić świadomość społeczną na temat potrzeb rozwojowych i znaczenia wczesnej terapii u małych dzieci.

Cele projektu Fonetika – Dziecięcy Bank Aparatów Słuchowych:

  • prowadzenie Banku Aparatów Słuchowych zlokalizowanego w naszej placówce (kontakt), zajmującej się dopasowywaniem aparatów słuchowych do potrzeb małych dzieci oraz diagnozą i terapią mowy i słuchu,
  • zapewnienie dostępu do najnowszych modeli aparatów słuchowych, po to, by uzyskać możliwie najlepsze korzyści aparatowania w okresie wypożyczenia (aparaty słuchowe),
  • zapewnienie stałej opieki protetyka słuchu w okresie wypożyczenia aparatów słuchowych (nasi specjaliści),
  • zapewnienie stymulacji słuchowej dzieciom oczekującym na wszczep implantu ślimakowego,
  • umożliwienie rehabilitacji słuchowej małych dzieci (surdologopeda),
  • zapewnienie szkoleń dla specjalistów zajmujących się terapią słuchu i mowy (szkolenia),
  • zwiększenie poziomu wiedzy i kompetencji rodziców dzieci z wadą słuchu, popularyzowanie w społeczeństwie zagadnień związanych z problemem wady słuchu u dzieci.

 

 Zobacz pozostałe zakładki: 

+KWALIFIKACJA        +REGULAMIN        +FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY